‹ Prev
Next ›
Brownline Monthly Floral Desk Pad
Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Double Page Layout - 17" x 22" Sheet Size - Desk Pad - Pink, Multi - Chipboard - 1 Each
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Floral background on monthly spreads to enhance your decor
- Covers a full year ranging from January to December
- Easy tracking with numbered weeks, count of days/days remaining and 12-month calendar reference
- Reinforced backing for easier scheduling
Product Details
General Information
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Manufacturer Part Number | C193105 |
| Manufacturer Website Address | http://www.blueline.com |
| Brand Name | Brownline |
| Product Name | Monthly Floral Desk Pad |
| Marketing Information | Monthly desk pad features a floral background for each month. Planning pages range 12 months from January to December. One-page-per-month format features unruled daily blocks, numbered weeks, count of days/days remaining, a ruled area for notes, moon phases and 12-month calendar reference along the bottom. Desk pad has a reinforced backing card and clear vinyl corners. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Calendar |
Product Information
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 22" |
| Sheet Width | 17" |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Placement | Desk Pad |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color |
|
| Product Material | Chipboard |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Brownline Monthly Floral Desk Pad
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGSK3000BDCurrently out of Stock
-
Product Code: AAGSK91705Currently out of Stock
-
Product Code: BSN28650137 Stock Available
-
Product Code: HOD140HDCurrently out of Stock
-
Product Code: HOD178Currently out of Stock
-
Product Code: NES558826700 Stock Available
-
Product Code: VCT7010482 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGSK3000BDCurrently out of Stock
-
Product Code: AAGSK91705Currently out of Stock
-
Product Code: BSN28650137 Stock Available
-
Product Code: HOD140HDCurrently out of Stock
-
Product Code: HOD178Currently out of Stock
-
Product Code: NES558826700 Stock Available
-
Product Code: VCT7010482 Stock Available