- Cleans and disinfects, killing 99% of bacteria and viruses, including cold and flu
- All-in-one spray cleans, disinfects and deodorizes surfaces in high-traffic areas including commercial kitchens, restrooms and other business facilities
- Powerful, all-purpose cleaner with bleach removes tough stains, grease and grime and eliminates odors caused by bacteria, mold and mildew
- Eliminates messes and germs; meets EPA criteria for use against SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19
- From CloroxPro so ideal for use in offices, daycare centers, restaurants, schools and other commercial facilities
<
>
CloroxPro™ Clean-Up Disinfectant Cleaner with Bleach Refill
128 fl oz (4 quart) - Original Scent - Recommended For: Stain Remover, Odor Remover, Mold Remover, Bacteria Remover, Mildew Remover, Grease Remover, Dirt Remover, Grime Remover, Soap Scum Remover, Germs Remover - Clear, Pale Yellow - 1 Each
Product Code: CLO35420
Product Unit: Each
160 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: BICWOPFP11917 Stock Available
-
Product Code: DRPDIET DR P VALUE53 Stock Available
-
Product Code: KEB10201251 Stock Available
-
Product Code: MMM65412SSCY263 Stock Available
-
Product Code: MMM6756SSMIA890 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALT313 Stock Available
-
Product Code: TOPAA20Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | The Clorox Company |
| Manufacturer Part Number | 35420 |
| Manufacturer Website Address | http://www.thecloroxcompany.com |
| Brand Name | CloroxPro™ |
| Product Line | Clean-Up |
| Product Name | Clean-Up Disinfectant Cleaner with Bleach Refill |
| Marketing Information | Clorox Clean-Up Disinfectant Cleaner with Bleach is a powerful one-step cleaner, disinfectant and stain remover. It eliminates odors caused by bacteria, mold and mildew. With Clorox Clean-Up Disinfectant Cleaner with Bleach, you can clean and disinfect confidently with the power of Clorox Bleach. This disinfectant cleaner with bleach meets EPA criteria for use against SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19. From CloroxPro, this fresh-smelling spray cleaner is perfect for use in offices, daycare centers, restaurants, schools and other commercial facilities. Spray every drop with Smart Tube technology that reaches to the very bottom of the bottle. Packaging may vary. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | All Purpose Cleaner |
Product Information
| Cleaner Form | Liquid |
| Cleaner Volume | 128 fl oz (4 quart) |
| Scent | Original |
| Composition | Bleach |
| Recommended Use |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 11.44" |
| Width | 5.65" |
| Length | 7" |
| Weight (Approximate) | 8.92 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
128 fl oz (4 quart) - Original Scent - Recommended For: Stain Remover, Odor Remover, Mold Remover, Bacteria Remover, Mildew Remover, Grease Remover, Dirt Remover, Grime Remover, Soap Scum Remover, Germs Remover - Clear, Pale Yellow - 1 Each