‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Appointment Book Planner
Small - Julian Dates - Daily - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 7:00 AM to 7:45 PM - Quarter-hourly - 1 Day Single Page Layout - 5" x 8" Sheet Size - White Sheet - Wire Bound - Black - Faux Leather - 1 Each
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Scheduled your day right down to the quarter-hour with appointments from run weekdays from 7 AM to 7:45 PM
- High-quality paper for superior ink bleed-resistance
- Take flexible material with you when you're on-the-go without worrying about damage to the cover
- Twin-wire binding prevents snags and helps the planner stay flat when open so it's easier to write
- Special pages: 3-year reference calendar, future planning and important numbers
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | 70-800-05 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Appointment Book Planner |
| Marketing Information | Daily Appointment Book Planner allows you to easily keep track of events and activities over a full year by scheduling your day right down to the quarter-hour. Dated planning pages range 12 months from January to December. Quarter-hourly appointment times run from 7 AM to 7:45 PM on weekdays and from 7 AM to 4:45 PM on Saturdays. Other elements of the one-page-per-day format include ruled daily entries and count of days/days remaining. Past, current and two future months reference displays across two days for longer-term planning. High-quality paper features superior ink bleed-resistance for a premium writing experience. Special pages include personal information, a three-year reference calendar, future planning and important numbers. Durable, faux-leather, flexible cover protects calendar pages and lasts all year. Twin-wire binding prevents snags and lets pages lie flat. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Appointment Book/Planner |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Size Standard | Small |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 8" |
| Sheet Width | 5" |
| Single Page Layout | 1 Day |
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Appointment Time | 7:00 AM to 7:45 PM - Quarter-hourly |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Black |
| Refillable | No |
| Features | Double Pocket |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Faux Leather |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Miscellaneous
| Additional Information |
Fri/Sat 7AM-4:45PM Appointment Rulling |
| Recycled | No |
| Country of Origin | United States |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
At-A-Glance Appointment Book Planner
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.