‹ Prev
Next ›
Dymo S0720820 D1 45800 Tape 19mm x 7m Black on Clear
x 3/4" Width x 22 31/32 ft Length - Tape - Black on Clear - 1 Each
14 Stock Available
- High-performance to handle a wide range of home and office labeling jobs
- Compatible with Dymo LabelManager and LabelWriter Duo labelmakers
- Easy-peel backing for simple application
- Adheres to most clean, flat surfaces including plastic, paper, metal, wood and glass; removes without residue
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | S0720820 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | Dymo |
| Product Name | S0720820 D1 45800 Tape 19mm x 7m Black on Clear |
| Marketing Information | Created specifically for your LabelManager and LabelWriter Duo labelmakers, D1 labels offer the performance and variety you need for most labeling jobs. They adhere to most clean, flat surfaces, including plastic, metal and glass. Easy-peel backing means fast, trouble-free application. Versatile, durable D1 labels take the hassle out of home and office organization. Labeling tape is 3/4" wide x 23' long with black print on clear tape. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Label Tape |
Product Information
| Label Width | 3/4" |
| Label Length | 22 31/32 ft |
| Label Format | Tape |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Black on Clear |
| Weight (Approximate) | 1.55 oz |
Miscellaneous
| Compatibility |
Dymo Label Makers:
Dymo Label Printers:
|
| Country of Origin | Belgium |
Description
Dymo S0720820 D1 45800 Tape 19mm x 7m Black on Clear
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ALL2684540 Stock Available
-
Product Code: AVE24148189 Stock Available
-
Product Code: DIE60051012216 Stock Available
-
Product Code: GMT14731286 Stock Available
-
Product Code: GMT630588 Stock Available
-
Product Code: GMT6992116 Stock Available
-
Product Code: GMT7674179 Stock Available
-
Product Code: MMMC60ST407 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: ALL2684540 Stock Available
-
Product Code: AVE24148189 Stock Available
-
Product Code: DIE60051012216 Stock Available
-
Product Code: GMT14731286 Stock Available
-
Product Code: GMT630588 Stock Available
-
Product Code: GMT6992116 Stock Available
-
Product Code: GMT7674179 Stock Available
-
Product Code: MMMC60ST407 Stock Available