‹ Prev
Next ›
House of Doolittle Express Track Yearly Laminated Planner
Julian Dates - Yearly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 24" x 37" Sheet Size - 1.25" x 1.38" Block - Blue, Green - Paper - 1 Each
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Dated, reversible, write-on/wipe-off surface for 12 months of planning with notes space
- Horizontal format on one side; vertical format on the other side
- 1-1/8" x 1-3/8" blocks; numbered weeks and Julian dates
- Includes self-adhesive hangers and 1 water-soluble marker
Product Details
General Information
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Manufacturer Part Number | 392 |
| Manufacturer Website Address | http://www.houseofdoolittle.com |
| Brand Name | House of Doolittle |
| Product Line | Express Track |
| Product Name | Express Track Yearly Laminated Planner |
| Marketing Information |
Laminated wall calendar offers an Express Track notes column, 12 months of planning and numbered weeks on both sides. One side has a vertical format, and the other side has a horizontal format. Both sides have a write-on/wipe-off surface, daily blocks (1-1/8" x 1-3/8"), count of days/days remaining, and notes space. Dated planning ranges 12 months from January to December. Wall calendar includes self-adhesive hangers and a water-soluble marker. FSC certified paper is made with a high percentage of recycled material and printed with soy ink. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Calendar |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Date Format | Yearly |
| Sheet Height | 37" |
| Sheet Width | 24" |
| Block Height | 1.25" |
| Block Width | 1.38" |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Paper |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
FSC Certified |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 100% |
| Post-consumer-waste% | 100% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
House of Doolittle Express Track Yearly Laminated Planner
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG70EP0105Currently out of Stock
-
Product Code: AAG760105Currently out of Stock
-
Product Code: AAGDMW20028Currently out of Stock
-
Product Code: AAGDMWTE828Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG5200090 Stock Available
-
Product Code: AAGPM2628Currently out of Stock
-
Product Code: AAGPM628Currently out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG70EP0105Currently out of Stock
-
Product Code: AAG760105Currently out of Stock
-
Product Code: AAGDMW20028Currently out of Stock
-
Product Code: AAGDMWTE828Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG5200090 Stock Available
-
Product Code: AAGPM2628Currently out of Stock
-
Product Code: AAGPM628Currently out of Stock