‹ Prev
Next ›
HP 218A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
1300 pages
Currently out of Stock
- Reliable, Original HP cartridge
- Standard size, when you need just one
- 1300 pages
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | W2180A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 218A |
| Product Name | 218A Original Laserjet Toner Cartridge - Black |
| Marketing Information | For HP HP Color LaserJet Pro MFP 3301fdw, 3201dw, MFP 3301sdwe, MFP 3301fdne, MFP 3301cdw, MFP 3301cdwe, MFP 3301sdw, and MFP 3301fdwe printers. Yields up to 1,300 pages. Black. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 1300 pages |
Environmental Conditions
| Minimum Operating Temperature | 50°F (10°C) |
| Maximum Operating Temperature | 91°F (32.8°C) |
| Minimum Storage Temperature | -4°F (-20°C) |
| Maximum Storage Temperature | 104°F (40°C) |
| Minimum Operating Humidity | 10% |
| Maximum Operating Humidity | 80% |
| Minimum Storage Humidity | 10% |
| Maximum Storage Humidity | 95% |
Miscellaneous
| Device Supported | Printer |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | HP |
| Recycled | Yes |
Description
HP 218A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.