‹ Prev
Next ›
HP 26A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
3100 Pages
860 Stock Available
- Compatible with HP LaserJet Pro M402
- Also works in MFP M426
- Delivers more pages at high speeds with JetIntelligence
- Count on consistent quality with anti-fraud technology
- Keeps energy use cost down with advanced technology
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF226A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 26A |
| Product Name | 26A Toner Cartridge |
| Marketing Information | Count on this toner cartridge with JetIntelligence to deliver more pages than ever at fast speeds in your HP LaserJet Pro M402 Series and MFP M426 Series. Intelligently track toner levels with print-gauge technology to help ensure you get the pages you paid for. Anti-fraud technology ensures HP professional quality for producing sharp text, bold blacks and crisp graphics. Quickly replace your cartridge, using auto seal removal and easy-open packaging. Cartridge yields approximately 3,100 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | OEM |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 3100 Pages |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.54 lb |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 26A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC72010697 Stock Available
-
Product Code: AVE0103055 Stock Available
-
Product Code: BICVLGB11BE381 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10118 Stock Available
-
Product Code: DIXSUGAR CANISTERCurrently out of Stock
-
Product Code: HEWCE285A140 Stock Available
-
Product Code: HEWCF280A212 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALT373 Stock Available
-
Product Code: RAYALAAA24PPJ173 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC72010697 Stock Available
-
Product Code: AVE0103055 Stock Available
-
Product Code: BICVLGB11BE381 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10118 Stock Available
-
Product Code: DIXSUGAR CANISTERCurrently out of Stock
-
Product Code: HEWCE285A140 Stock Available
-
Product Code: HEWCF280A212 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALT373 Stock Available
-
Product Code: RAYALAAA24PPJ173 Stock Available