‹ Prev
Next ›
Kantek Pen/Pencil Cup
4" Height x 3" Width x 3" Depth - Acrylic - Clear - 1 Each
27 Stock Available
- Elegant style enhances your desk and complements any decor
- Heavy-cast, polished acrylic offers both style and durability
- Tall construction is capable of organizing wide variety of materials
- Perfect for pens, pencils, highlighters, scissors, brushes and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD20 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | Pen/Pencil Cup |
| Marketing Information | This Acrylic Pen Cup holds all your pens, pencils, markers and highlighters in sight and within reach while reducing desktop clutter. Made of clear, heavy cast acrylic, it combines elegance and durability. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pen/Pencil Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 4" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
One year limited warranty |
Description
Kantek Pen/Pencil Cup
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG70260X4518 Stock Available
-
Product Code: AAG760105Currently out of Stock
-
Product Code: AAGE1700102 Stock Available
-
Product Code: AAGSK70000Currently out of Stock
-
Product Code: FEL917650135 Stock Available
-
Product Code: GMT6003321 Stock Available
-
Product Code: GMT6694229 Stock Available
-
Product Code: MKLSN16010111 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050Currently out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG70260X4518 Stock Available
-
Product Code: AAG760105Currently out of Stock
-
Product Code: AAGE1700102 Stock Available
-
Product Code: AAGSK70000Currently out of Stock
-
Product Code: FEL917650135 Stock Available
-
Product Code: GMT6003321 Stock Available
-
Product Code: GMT6694229 Stock Available
-
Product Code: MKLSN16010111 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050Currently out of Stock