‹ Prev
Next ›
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Spoon - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
21 Stock Available
- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PSPOON100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes with your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene spoons are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Spoon |
Product Information
| Utensil Type | Spoon |
| Spoon Type | Spoon |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
People who bought this also bought
-
Product Code: DXEDUSST548 Stock Available
-
Product Code: DXESSS21P15 Stock Available
-
Product Code: DXESSS51460 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPT510 Stock Available
-
Product Code: ECOEPS1136 Stock Available
-
Product Code: GJO104322393 Stock Available
-
Product Code: GJO20002607 Stock Available
-
Product Code: SCC00080022Currently out of Stock
-
Product Code: SCCHSWT0007Currently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: DXESH207CT14 Stock Available
-
Product Code: DXETH207CT116 Stock Available
-
Product Code: GJO10432CT58 Stock Available
-
Product Code: GJO1847865 Stock Available
-
Product Code: SCCGBX7TW0007Currently out of Stock
-
Product Code: SCCRSAT0019Currently out of Stock
-
Product Code: WNAEPS003Currently out of Stock
-
Product Code: WNAEPS003CTCurrently out of Stock