‹ Prev
Next ›
Mind Reader EMS Mind Trove 7-Condiment Coffee Organizer
7 Compartment(s) - 5.25" Height x 7.75" Width x 16" Depth - Black - Plastic - 1 Each
17 Stock Available
- Imagine making your morning cup a Joe with everything you need at your fingertips
- 7 compartments for essentials
- Inclined compartments for easy access
- Made from durable plastic
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | COMP7BLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | EMS Mind Trove 7-Condiment Coffee Organizer |
| Marketing Information | Trove 7-Compartment Coffee Condiment Organizer keeps everything you need to perfect your beverage at your fingertips. The seven compartments are shaped for stirrers or small straws in the wider first level, sugar packets in the next tier, creamers and single-serve pods in the next, and cups and lids in the top two compartments that offer higher backs. Inclined design provides easier access. This one-piece organizer is made from a tough, safe plastic that will stand the test of time in your breakroom or kitchen. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Condiment Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 7 |
| Application/Usage | Coffee Pod |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 5.25" |
| Width | 7.75" |
| Depth | 16" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Mind Reader EMS Mind Trove 7-Condiment Coffee Organizer
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN25347254 Stock Available
-
Product Code: BSN36591542 Stock Available
-
Product Code: EMSCDISPBLK16 Stock Available
-
Product Code: GMT742813 Stock Available
-
Product Code: NES351105603 Stock Available
-
Product Code: NES351802272 Stock Available
-
Product Code: NES77197277 Stock Available
-
Product Code: NES846521288 Stock Available
-
Product Code: SCCOF16BI004112 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN25347254 Stock Available
-
Product Code: BSN36591542 Stock Available
-
Product Code: EMSCDISPBLK16 Stock Available
-
Product Code: GMT742813 Stock Available
-
Product Code: NES351105603 Stock Available
-
Product Code: NES351802272 Stock Available
-
Product Code: NES77197277 Stock Available
-
Product Code: NES846521288 Stock Available
-
Product Code: SCCOF16BI004112 Stock Available