‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Planner
Large - Julian Dates - Monthly - 15 Month - January 2026 to March 2027 - 1 Month Double Page Layout - 9" x 11" Sheet Size - White Sheet - Wire Bound - White, Black - Faux Leather - Black Cover - 1 Each
74 Stock Available
Non-Returnable
- 15 months of planning from January to March
- Open daily blocks for free writing
- 4 future months reference
- Includes pages for contacts and memos
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | 70-260-05 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Model | 70-260-05 |
| Product Name | Planner |
| Marketing Information | Plan more effectively each month by seeing the big picture on the pages of this Monthly Planner. Dated planning pages range 15 months from January to March of the next year. High-quality paper features superior ink bleed-resistance for a premium writing experience. Two-page-per-month spreads feature unruled daily blocks (2" x 2"), Sunday-through-Saturday scheduling, holidays, and one past, current and four future months reference. Phone/address page keeps track of all your contact information. Flexible, faux-leather cover protects calendar pages and prevents wear and tear. Twin-wire binding on the nonrefillable planner prevents snags and lets pages lie flat. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Planner |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Size Standard | Large |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Quantity | 26 |
| Sheet Height | 11" |
| Sheet Width | 9" |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 15 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | March |
| End Year | 2027 |
| Cover Color | Black |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Black |
| Refillable | No |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Faux Leather |
| Weight (Approximate) | 7.20 oz |
Miscellaneous
| Additional Information |
Black Printing |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
At-A-Glance Planner
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG701200564 Stock Available
-
Product Code: AAG89702Currently out of Stock
-
Product Code: AAGDMW20028Currently out of Stock
-
Product Code: AAGDMWTE828Currently out of Stock
-
Product Code: AAGE71750Currently out of Stock
-
Product Code: AAGSK2400Currently out of Stock
-
Product Code: POP8511Currently out of Stock
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG701200564 Stock Available
-
Product Code: AAG89702Currently out of Stock
-
Product Code: AAGDMW20028Currently out of Stock
-
Product Code: AAGDMWTE828Currently out of Stock
-
Product Code: AAGE71750Currently out of Stock
-
Product Code: AAGSK2400Currently out of Stock
-
Product Code: POP8511Currently out of Stock