‹ Prev
Next ›
Quartet Dry-Erase Board Eraser
2" Width x 5" Length - Streak-free, Comfortable Grip, Dustless, Stain Resistant - White, Silver - Foam, Felt - 1 Each
32 Stock Available
- Dual-action design keeps your board looking fresh and streak-free
- Oval shape provides comfortable grip for accurate use
- Compact size allows convenient storage on most accessory trays
- For use on all dry-erase surfaces
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | DFEB4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | Quartet |
| Product Line | Max Clean |
| Product Name | Dry-Erase Board Eraser |
| Marketing Information | Dry-erase board eraser features a dual-action design that captures dust and scrubs the board simultaneously for a clean surface with no streaks, stains or dust. Its comfortable grip allows you to accurately wipe down surfaces to keep you from accidentally erasing important information. Compact size fits on most accessory trays to ensure it always stays within quick reach. Dry-erase board eraser works on all dry-erase surfaces. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Dry Erase Board Eraser |
Product Information
| Eraser Width | 2" |
| Eraser Length | 5" |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Height | 2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Quartet Dry-Erase Board Eraser
People who bought this also bought
-
Product Code: BICBL241YW122 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK74 Stock Available
-
Product Code: BSN3295226424 Stock Available
-
Product Code: BSN329543957 Stock Available
-
Product Code: BSN656392963 Stock Available
-
Product Code: BSN6564910306 Stock Available
-
Product Code: BSN6565011221 Stock Available
-
Product Code: OIC99858106 Stock Available
-
Product Code: SWI7405091 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BICBL241YW122 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK74 Stock Available
-
Product Code: BSN3295226424 Stock Available
-
Product Code: BSN329543957 Stock Available
-
Product Code: BSN656392963 Stock Available
-
Product Code: BSN6564910306 Stock Available
-
Product Code: BSN6565011221 Stock Available
-
Product Code: OIC99858106 Stock Available
-
Product Code: SWI7405091 Stock Available