‹ Prev
Next ›
Scott Continuous Freshener System Refill
Mango - 60 Day - 6 / Carton
1 Stock Available
- Odor neutralizer eliminates odors for up to 60 days
- Continuous dispensing keeps areas smelling fresh
- Self-powered performance provides low-maintenance use
- For use with Kimberly-Clark Professional dispensers
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Manufacturer Part Number | 12373 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kimberly-clark.com |
| Brand Name | Scott |
| Product Model | 12373 |
| Product Name | Continuous Freshener System Refill |
| Marketing Information | Air freshener provides a reliable balance of efficiency, performance and value to help you maintain a clean, fresh-smelling restroom that's essential to your business's quality image. Automatic air freshener acts as an effective odor neutralizer that works for up to 60 days for lasting performance. Continuous dispensing works around the clock to keep your area smelling great. Self-powered design eliminates the need for batteries and minimizes maintenance. Air freshener is designed to fit into Kimberly-Clark Professional dispensers (sold separately). |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Product Type | Air Freshener Refill |
Product Information
| Scent | Mango |
| Effective Duration | 60 Day |
Physical Characteristics
| Height | 4.4" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 2.3" |
Miscellaneous
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Malaysia |
Description
Scott Continuous Freshener System Refill
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP4021137 Stock Available
-
Product Code: RCP402113CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RCP4023695 Stock Available
-
Product Code: RCP402369CT37 Stock Available
-
Product Code: RCP402470CT4 Stock Available
-
Product Code: VTSAIRCIT9 Stock Available
-
Product Code: VTSAIRCUC10 Stock Available
-
Product Code: VTSAIRLINEN7 Stock Available
-
Product Code: VTSSOLIDCIT8 Stock Available
-
Product Code: VTSSOLIDLIN5 Stock Available