<
>
Victory Light 11" x 14" Post/Document/Photo Frame
11" x 14" Frame Size - Durable, Dust Resistant - Glass - Black - 1 Each
Product Code: VLUVF0023B1114
Product Unit: Each
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Victory Light, Ltd |
| Manufacturer Part Number | VF0023B.1114 |
| Manufacturer Website Address | http://www.victorylight.com |
| Brand Name | Victory Light |
| Product Name | 11" x 14" Post/Document/Photo Frame |
| Marketing Information |
Showcase proud accomplishments in your office, restaurant or home with this 11" x 14" Poster/Document/Photo Frame. High-quality construction offers lasting durability, Attractive design and finish blends well with most walls, panels and spaces. Keep dust off your documents or photo with the clear glass. Large frame can accommodate most large prints or certificates. Included mat helps size down to an 8" x 10" opening. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Multipurpose Frame |
Product Information
| Frame Width | 11" |
| Frame Height | 14" |
| Mat Included | Yes |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Glass |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
11" x 14" Frame Size - Durable, Dust Resistant - Glass - Black - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.