- For use with Color LaserJet Pro M275, 100 Color MFP M175nw, and CP1025nw
- Print professional-quality documents and marketing materials in your home or office
- Avoid the hassle and expense of reprints and wasted time and supplies with this reliable cartridge
- HP's cartridge design makes replacement easy
<
>
HP 126A (CE310A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
1200 Pages
Product Code: HEWCE310A
Product Unit: Each
Currently out of Stock
Select Product Options:
Print Color: Black
People who bought this also bought
-
Product Code: HEWCE278A152 Stock Available
-
Product Code: HEWCE311A1 Stock Available
-
Product Code: HEWCE312A1 Stock Available
-
Product Code: HEWCE313A2 Stock Available
-
Product Code: HEWCF280A155 Stock Available
-
Product Code: HEWCF350A21 Stock Available
-
Product Code: HEWCF351A6 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE310A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 126A (CE310A) |
| Product Name | 126A (CE310A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Print professional-quality documents and marketing materials in your home or office using this Original HP toner cartridge in your Hewlett-Packard Color LaserJet Pro M275, 100 Color MFP M175nw, and CP1025nw. Maintain productivity and avoid the hassle and expense of reprints and wasted time and supplies with this reliable cartridge design. Design also makes replacement easy. HP 126A cartridge yields approximately 1,200 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 1200 Pages |
Miscellaneous
| Device Supported | Printer |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | HP |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 14% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.