‹ Prev
Next ›
HP 655A (CF450A) Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
12500 Pages
108 Stock Available
- Compatible with HP Color LaserJet Enterprise Color M652
- Also works in M653; MFP M681 and M682
- Delivers more pages than ever at high speeds with JetIntelligence
- Count on consistent quality with anti-fraud technology
- Keeps energy use cost down with advanced technology
Select Product Options
Print Color: Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF450A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 655A (CF450A) |
| Product Name | 655A (CF450A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Count on this Original HP toner cartridge with JetIntelligence for high quality at fast speeds in your HP Color LaserJet Enterprise Color M652 series, M653 series, Color LaserJet Enterprise MFP M681 series and M682 series. Look professional on every page with vibrant, high-quality prints that stand the test of time. Page maximizer technology delivers more pages per cartridge than before. Intelligently track toner levels with print-gauge technology to help ensure you get the pages you paid for. Innovative, anti-fraud technology helps ensure you're getting authentic HP quality. Quickly replace your cartridges with auto seal removal and easy-open packaging. Maximize efficiency with this toner cartridge specially designed to work best with your HP LaserJet Enterprise. The HP 655A cartridge yields approximately 12,500 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 12500 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 655A (CF450A) Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: EVEEN911140 Stock Available
-
Product Code: EVEEN921297 Stock Available
-
Product Code: HEWCF237A374 Stock Available
-
Product Code: HEWCF320A38 Stock Available
-
Product Code: HEWCF362X50 Stock Available
-
Product Code: HEWCF363X49 Stock Available
-
Product Code: OFX29060185 Stock Available
-
Product Code: PAP8410152322 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: EVEEN911140 Stock Available
-
Product Code: EVEEN921297 Stock Available
-
Product Code: HEWCF237A374 Stock Available
-
Product Code: HEWCF320A38 Stock Available
-
Product Code: HEWCF362X50 Stock Available
-
Product Code: HEWCF363X49 Stock Available
-
Product Code: OFX29060185 Stock Available
-
Product Code: PAP8410152322 Stock Available