‹ Prev
Next ›
Kantek File Sorter Desk Organizer
10.60" Height x 11" Width x 6.50" Depth - Desktop - Clear - Acrylic - 1 Each
Currently out of Stock
- Elegant style naturally fits in with any decor
- Vertical sections offer handy storage space for folders and binders
- Front compartments keep your small supplies neatly organized
- Versatile design can be used alone or with most letter trays
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD245 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | File Sorter Desk Organizer |
| Marketing Information | Desktop organizer features a clear construction that's made from polished acrylic to provide both style and durability. Two vertical sections keep your folders and binders easily accessible. Front compartments keep your pens, notepads, paper clips and more neatly organized. Versatile design can be used as a stand-alone item, or in combination with most letter trays up to 1/2" wide (sold separately). |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 10.60" |
| Width | 11" |
| Depth | 6.50" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Kantek File Sorter Desk Organizer
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG70260X4522 Stock Available
-
Product Code: AAG760105Currently out of Stock
-
Product Code: AAGE1700102 Stock Available
-
Product Code: AAGSK70000Currently out of Stock
-
Product Code: FEL917650135 Stock Available
-
Product Code: GMT6694174 Stock Available
-
Product Code: KTKAD2027 Stock Available
-
Product Code: MKLSN16010113 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050Currently out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG70260X4522 Stock Available
-
Product Code: AAG760105Currently out of Stock
-
Product Code: AAGE1700102 Stock Available
-
Product Code: AAGSK70000Currently out of Stock
-
Product Code: FEL917650135 Stock Available
-
Product Code: GMT6694174 Stock Available
-
Product Code: KTKAD2027 Stock Available
-
Product Code: MKLSN16010113 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050Currently out of Stock