‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Pens
Retractable - Black Ink - Gel-based - 1 Dozen
344 Stock Available
- Smooth-flowing gel provides effortless writing experience
- Soft grip offers comfortable grip for reliable control
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
Select Product Options
Ink Color: Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2096149 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Name | S-Gel Pens |
| Marketing Information | Retractable pens feature smooth-flowing gel ink that lays down effortlessly for an effortless writing experience. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pens with black ink are perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 1 mm |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Black |
| Retractable | Yes |
| Grip Type |
|
| Finishing | Matte |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 7" |
| Width | 0.30" |
| Length | 0.30" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Sharpie S-Gel Pens
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: CLO70427971 Stock Available
-
Product Code: DIXCREAM CANISTER13 Stock Available
-
Product Code: FOL06114166 Stock Available
-
Product Code: JOJ449103494 Stock Available
-
Product Code: MMM6756SSUC215 Stock Available
-
Product Code: NLE101243843 Stock Available
-
Product Code: NLE12255034175 Stock Available
-
Product Code: TOM6866673 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: CLO70427971 Stock Available
-
Product Code: DIXCREAM CANISTER13 Stock Available
-
Product Code: FOL06114166 Stock Available
-
Product Code: JOJ449103494 Stock Available
-
Product Code: MMM6756SSUC215 Stock Available
-
Product Code: NLE101243843 Stock Available
-
Product Code: NLE12255034175 Stock Available
-
Product Code: TOM6866673 Stock Available