‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Currently out of Stock
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: DXE2342WS311 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT14 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT223 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA16 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT466 Stock Available
-
Product Code: GJO190471405 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD280 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT69 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CTCurrently out of Stock
-
Product Code: SCCX12J8002PCurrently out of Stock
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT61 Stock Available
-
Product Code: GJO1050140 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO19050CT7 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CTCurrently out of Stock
-
Product Code: RFPC20016134 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163754 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX95 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CTCurrently out of Stock
-
Product Code: SCCP16RCurrently out of Stock