‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
10 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Currently out of Stock
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58232 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.1" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year |
Description
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: DCC10J10CT25 Stock Available
-
Product Code: DXE2340PATHCT22 Stock Available
-
Product Code: DXE5310DX549 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC10WA10 Stock Available
-
Product Code: GJO11256BD666 Stock Available
-
Product Code: GJO11256CT165 Stock Available
-
Product Code: GJO19046305 Stock Available
-
Product Code: GJO19046BD59 Stock Available
-
Product Code: GJO19046CT13 Stock Available
-
Product Code: GJO58232CTCurrently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: GJO10318199 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT9 Stock Available
-
Product Code: GJO1050140 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CT7 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016131 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163753 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT12 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX94 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CTCurrently out of Stock
-
Product Code: SCC412WN2050Currently out of Stock