- For use with Color HP LaserJet Pro MFP M177 Series
- Make documents and marketing materials look professional
- Keep your home or office productive and avoid wasted time and supplies
<
>
HP 130A Original Laser Toner Cartridge - Magenta - 1 Each
1000 Pages
Product Code: HEWCF353A
Product Unit: Each
4 Stock Available
Select Product Options:
Print Color: Magenta
People who bought this also bought
-
Product Code: HEWCE310ACurrently out of Stock
-
Product Code: HEWCE311A1 Stock Available
-
Product Code: HEWCE312A1 Stock Available
-
Product Code: HEWCE313A2 Stock Available
-
Product Code: HEWCF280A154 Stock Available
-
Product Code: HEWCF350A20 Stock Available
-
Product Code: HEWCF351A6 Stock Available
-
Product Code: HEWCF352ACurrently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF353A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 130A |
| Product Name | 130A (CF353A) Magenta Original LaserJet Toner Cartridge |
| Marketing Information | Make documents and marketing materials look professional when you print with an Original HP LaserJet toner cartridge. Keep your home or office productive and avoid wasted time and supplies. This toner cartridge is specifically designed for your Hewlett-Packard Color LaserJet Pro MFP M177 Series. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Magenta |
| Typical Print Yield | 1000 Pages |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 10.58 oz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |